Producenci

eBiuletyn-Newsletter

Szukaj

Środek do czyszczenia betonu TEKNOS BETONI

Środek do czyszczenia betonu TEKNOS BETONI

BETONI to środek trawiący w postaci emulsji, zawierający kwas. Jest przeznaczony do czyszczenia powierzchni betonowych.

Opakowania oryginalne: 1, 5 i 10 litrów.

Opakowanie zastępczy od 1L - zapytaj o dostępność.

Więcej szczegółów


164,90 zł brutto

600 dostępnych

BETONI – środek trawiący w postaci emulsji, zawierający kwas. Jest przeznaczony do czyszczenia powierzchni betonowych. Pozwala szybko i łatwo usunąć mleczko cementowe z powierzchni przeznaczonych do malowania.

Zawarty w preparacie kwas solny reaguje z mleczkiem cementowym. W wyniku reakcji powstają sole i woda, które można łatwo usunąć z powierzchni betonowych przy pomocy strumienia czystej wody. Produkt zawiera również emulgator, który nadaje mu własności środka myjącego.

BETONI zalecany jest do usuwania mleczka cementowego i zanieczyszczeń z powierzchni betonowych. Może byc również stosowany do czyszczenia powierzchni cegieł, płytek, kamienia oraz powierzchni drewnianych, np. zanieczyszczonych betonem lub gipsem.

BETONI nie usuwa tłuszczów i olejów głęboko zaabsorbowanych w pory betony. Zatłuszczenia powinny zostać usunięte poprzez np. szlifowanie lub piaskowanie. Nie zaleca się również stosowania preparatu do mycia powierzchni uprzednio malowanych.

Sposób stosowania:

Przygotowanie podłoża

Trawienia powierzchni betonowych:

Rozcienczyc BETONI w plastykowym naczyniu z woda w proporcji 1:1. Metalowe naczynia moga ulegać korozji pod wplywem kwasu. Roztwór nanieść na powierzchnie za pomocą spryskiwacza, tak aby rozpuscić mleczko cementowe na całej powierzchni. W celu wzmocnienia dzialania dodatkowo rozprowadzić roztwór szczotka. Jesli warstwa mleczka cementowego jest grubsza użyć większej ilości roztworu. Zużycie roztworu czyszczacego wynosi ok. 0,5-1,0 l/m².

Pozostawic na ok. 5 min., następnie zebrać i usunąć powstały szlam, oczyszczoną powierzchnię natychmiast dokladnie zmyć wodą i pozostawić do wyschnięcia. Po upływie 2-3 dni, posadzka powinna wyschnąć i wtedy jest gotowa do malowania.

Mycie powierzchni cegieł:

Przed zastosowaniem preparatu, powierzchnie przewidzianą do czyszczenia zwilzyć dokladnie wodą. Rozcienczyć BETONI z woda w proporcji 1:1 i rozprowadzic szczotką. Pozostawić środek czyszczący na powierzchni przez ok. 5-10 min., a następnie zmyć wodą.

Mycie powierzchni płytek:

Rozcienczyc BETONI z woda w proporcji 1:1 lub 1:2. Umyć płytki szmatą zwilżoną w roztworze czyszczącym tak, aby roztwór nie dostał się do polaczeń pomiędzy płytkami i nie skorodował ich. Następnie dokładnie opłukać calą powierzchnię woda.

Rozcieńczanie

 

Rozcieńczać z wodą w proporcjach 1 : 1.

 

Aby uniknąć zachlapań, BETONI należy zawsze dodawać do wody, a nie odwrotnie. W przeciwnym razie może wystąpić gwałtowny wzrost temperatury i rozpryskiwanie mieszaniny.

Sprzęt ochronny Zaleca się używanie gumowego obuwia, rękawic i okularów ochronnych. Kwas może zniszczyć ubranie. Opary sa drażniące. Podczas pracy należy dbać o dobrą wentylację w pomieszczeniach lub używać masek ochronnych.
Pierwsza pomoc

W przypadku zachlapan skóry należy zmyć wodą z mydłem lub emulsją czyszczącą i nałożyć krem.

W przypadku zachlapań oczu: Przemywać wodą przynajmniej 15 minut. W razie koniecznosci wezwać lekarza.

 

Pozostałe informacje znaleźć można w karcie technicznej i karcie charakterystyki produktu.

                                 • DOSTAWA: Zamówienia staramy się realizować w terminie 1-2 dni roboczych. W przypadku wydłużenia czasu realizacji zamówienia informujemy o tym Klienta.
  • OPAKOWANIA: Dostępne opakowania oryginalne: 1 i 5L
  • PRODUKCJA: Wyprodukowano w Finlandii.
  • PRZEZNACZENIE: Środek do czyszczenia betonu.
  • ZWROT: Możliwość zwrotu nienaruszonego produktu w ciągu 10 dni.

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Promocje

Aktualnie brak promocji

Szukaj

Copyright © 2012 Ekofarby24.pl - All rights reserved | Projekt i wykonanie: Web Group