Producenci

eBiuletyn-Newsletter

Szukaj

Środek do czyszczenia betonu TEKNOS BETONI

Środek do czyszczenia betonu TEKNOS BETONI

BETONI to środek trawiący w postaci emulsji, zawierający kwas. Jest przeznaczony do czyszczenia powierzchni betonowych.

Opakowania oryginalne: 1, 5 i 10 litrów.

Opakowanie zastępczy od 1L - zapytaj o dostępność.

Więcej szczegółów


31,50 zł brutto

660 dostępnych

BETONI – środek trawiący w postaci emulsji, zawierający kwas. Jest przeznaczony do czyszczenia powierzchni betonowych. Pozwala szybko i łatwo usunąć mleczko cementowe z powierzchni przeznaczonych do malowania.

Zawarty w preparacie kwas solny reaguje z mleczkiem cementowym. W wyniku reakcji powstają sole i woda, które można łatwo usunąć z powierzchni betonowych przy pomocy strumienia czystej wody. Produkt zawiera również emulgator, który nadaje mu własności środka myjącego.

BETONI zalecany jest do usuwania mleczka cementowego i zanieczyszczeń z powierzchni betonowych. Może byc również stosowany do czyszczenia powierzchni cegieł, płytek, kamienia oraz powierzchni drewnianych, np. zanieczyszczonych betonem lub gipsem.

BETONI nie usuwa tłuszczów i olejów głęboko zaabsorbowanych w pory betony. Zatłuszczenia powinny zostać usunięte poprzez np. szlifowanie lub piaskowanie. Nie zaleca się również stosowania preparatu do mycia powierzchni uprzednio malowanych.

Sposób stosowania:

Przygotowanie podłoża

Trawienia powierzchni betonowych:

Rozcienczyc BETONI w plastykowym naczyniu z woda w proporcji 1:1. Metalowe naczynia moga ulegać korozji pod wplywem kwasu. Roztwór nanieść na powierzchnie za pomocą spryskiwacza, tak aby rozpuscić mleczko cementowe na całej powierzchni. W celu wzmocnienia dzialania dodatkowo rozprowadzić roztwór szczotka. Jesli warstwa mleczka cementowego jest grubsza użyć większej ilości roztworu. Zużycie roztworu czyszczacego wynosi ok. 0,5-1,0 l/m².

Pozostawic na ok. 5 min., następnie zebrać i usunąć powstały szlam, oczyszczoną powierzchnię natychmiast dokladnie zmyć wodą i pozostawić do wyschnięcia. Po upływie 2-3 dni, posadzka powinna wyschnąć i wtedy jest gotowa do malowania.

Mycie powierzchni cegieł:

Przed zastosowaniem preparatu, powierzchnie przewidzianą do czyszczenia zwilzyć dokladnie wodą. Rozcienczyć BETONI z woda w proporcji 1:1 i rozprowadzic szczotką. Pozostawić środek czyszczący na powierzchni przez ok. 5-10 min., a następnie zmyć wodą.

Mycie powierzchni płytek:

Rozcienczyc BETONI z woda w proporcji 1:1 lub 1:2. Umyć płytki szmatą zwilżoną w roztworze czyszczącym tak, aby roztwór nie dostał się do polaczeń pomiędzy płytkami i nie skorodował ich. Następnie dokładnie opłukać calą powierzchnię woda.

Rozcieńczanie

 

Rozcieńczać z wodą w proporcjach 1 : 1.

 

Aby uniknąć zachlapań, BETONI należy zawsze dodawać do wody, a nie odwrotnie. W przeciwnym razie może wystąpić gwałtowny wzrost temperatury i rozpryskiwanie mieszaniny.

Sprzęt ochronny Zaleca się używanie gumowego obuwia, rękawic i okularów ochronnych. Kwas może zniszczyć ubranie. Opary sa drażniące. Podczas pracy należy dbać o dobrą wentylację w pomieszczeniach lub używać masek ochronnych.
Pierwsza pomoc

W przypadku zachlapan skóry należy zmyć wodą z mydłem lub emulsją czyszczącą i nałożyć krem.

W przypadku zachlapań oczu: Przemywać wodą przynajmniej 15 minut. W razie koniecznosci wezwać lekarza.

 

Pozostałe informacje znaleźć można w karcie technicznej i karcie charakterystyki produktu.

                                 • DOSTAWA: Zamówienia staramy się realizować w terminie 1-2 dni roboczych. W przypadku wydłużenia czasu realizacji zamówienia informujemy o tym Klienta.
  • OPAKOWANIA: Dostępne opakowania oryginalne: 1 i 5L
  • PRODUKCJA: Wyprodukowano w Finlandii.
  • PRZEZNACZENIE: Środek do czyszczenia betonu.
  • ZWROT: Możliwość zwrotu nienaruszonego produktu w ciągu 10 dni.

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Copyright © 2012 Ekofarby24.pl - All rights reserved | Projekt i wykonanie: Web Group